התעמרתם? תשלמו

המנהלת עברה התעללות נפשית והתעמרות בעבודה, עזבה את עבודתה ונזקקה לטיפול תרופתי- עורכת הדין ליאת חמו הוכיחה כי מדובר בתאונת עבודה והיא תזכה לפיצוי.

 

מי מאתנו לא חווה קשיים אלו ואחרים במקום העבודה?  זה יכול להיות חוסר סיפוק מהעבודה עצמה, תסכול מהשכר המשולם לך,  שעות עבודה רבות מדי, חוסר הערכה של הממונים עליך, סביבה חברתית לא נוחה ועוד. אלא שישנם מקרים שבהם היחס שבו אדם מקבל במקום עבודתו, משפיע בצורה ישירה גם על חייו האישיים והרבה מעבר לשעות העבודה.

כזה היה המקרה של אישה בשנות ה-40 לחייה מאזור אשדוד. האישה שעבדה שנים רבות בקליניקה פרטית בתפקיד בכיר, הייתה מוערכת מאוד על ידי מנהליה ועשתה את עבודתה נאמנה. אלא שאז, לפני כשנתיים, הבעלים החליט לצרף לצוות את אשתו – ומאותו הרגע חייה של המנהלת הפכו לגיהינום.

לטענתה, מהרגע שהיא הגיעה, התנהגה בזלזול, השפילה אותה בנוכחות לקוחות ותיקים ואנשי צוות אחרים, דיברה אליה בהתנשאות והקטינה אותה כל העת מול הממונים עליה – למרות עבודתה הטובה מזה 20 שנים. גם שיחותיה עם המנהלים, לא סייעו והיא המשיכה להתעמר בה. לאחר כשנה כזו, החל מצבה הנפשי להתערער. היא נפגשה עם איש מקצוע, החלה בטיפול תרופתי ולא הייתה מסוגלת לחזור לעבודתה ולתפקד.

בשלב זה, הגיעה המנהלת לעורכת הדין ליאת חמו – מומחית לענייני נזיקין וביטוח לאומי- בבקשה כי תסייע לה. עו”ד חמו, החלה לפעול מול המוסד לביטוח לאומי בבקשה להכרה בתגובה הנפשית כפגיעה בעבודה,  כמו גם מול המעסיק לתשלום זכויותיה הקוגנטיות בדין פיטורים על אף שלא פיטר בפועל וכל זאת על בסיס רקע הפגיעה נפשית.

לאחרונה, הגיעה הבשורה כי מאמציה של עו”ד ליאת חמו נשאו פרי והאירוע אכן הוכר כתאונת עבודה והיא תהיה זכאית לפיצוי כספי למשך חייה מהמוסד לביטוח לאומי. המשמעות הנוספת היא, שהמעסיק יהיה מחויב לשלם לה כמי שפוטרה- ולפי נתוניה האישיים, בוותק של 20 שנים, בתפקיד בכיר עם שכר מכובד, בהחלט מדובר בפיצוי גבוה לאין שיעור שיסייע לה להשתקם בזמנה ולקראת פתיחת דף חדש בחייה.

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות