גאווה אשקלונית! שוברים שיאים בחינוך!

תלמידי מגמת דיפלומטיה בבית הספר מקיף ה׳ – דרכא, יצגו את מדינת ישראל והעיר אשקלון בכבוד רב בגאורגיה כ״שגרירים צעירים״ במשלחת דיפלומטית אשר בשיאה, נפגשו עם נשיאת גיאורגיה ונאמו בפניה. ״הנוער במשלחת של היום הוא העתיד של מדינת ישראל מחר״, אמרה אשת חינוך בכירה בעיר.

ביום ראשון בשעת בוקר מוקדמת מאוד, יצאה משלחת מכובדת של שלושה עשר תלמידי מגמת דיפלומטיה במקיף ה׳ – ״דרכא״ אשקלון, לחמישה ימים בעיר הבירה של גיאורגיה, טיביליסי, כחלק משיתוף פעולה עם התוכנית היוקרתית ״שגרירים צעירים״. נסיעתה של המשלחת הינה פעילות השיא של התוכנית ובה הביאו התלמידים את כל הידע והיכולות שצברו לידיי ביטוי ובהן, ייצוג, נאום בשפה האנגלית אל מול קהל ומפגשים דיפלומטיים. נציין כי זו השנה השלישית בה מוציא בית הספר משלחת מסוג זה, לייצג את העיר והמדינה בכבוד.

במשלחת מכובדת זו ייצגו התלמידים את ארצנו במפגשים רבים עם שגריר ישראל בגיאורגיה, שרים, חברי פרלמנט, אנשי הקהילה היהודית, סטודנטים ותלמידים ממוסדות לימוד שונים, ואף התנדבו בקהילה. כהכנה למשלחת ובמסגרת לימודיהם במקיף ה׳ – דרכא, בכיתת המופת של מגמת דיפלומטיה, התלמידים תירגלו פתיחות וסגירות מפגשים דיפלומטיים, כללי טקס, הענקת תשורות וניהול שולחנות עגולים.

״לכל תלמיד/ה יש תפקיד מוגדר במשלחת, והם עובדים בשיתוף פעולה מלא, על מנת שמדינתנו, עירנו ובית ספרנו יקבלו את הייצוג הטוב ביותר!״

רגע השיא הבלתי מעורער בחמשת הימים הללו, כלל מפגש עם נשיאת גיאורגיה בכבודה ובעצמה, האישיות הבכירה במדינה ובהיסטוריית בית הספר לשגרירים צעירים מבית המרכז הישראלי למנהיגות צעירה. לפני שיצאו, פגשה מנהלת בית הספר מקיף ה׳ הגברת דליה רחמים את המורים וחברי המשלחת, אחלה להם הצלחה וסיפרה על הגאווה האישית שהיא חשה בלראות את תלמידיה, תלמידים בכיתה יב׳, עומדים בחליפות ערב ונואמים מול ראשת מדינה בשפה האנגלית, תוך ייצוג הולם לעיר אשקלון ולמדינת ישראל. ״אני גאה בכל תלמידה ותלמיד. זהו צעד נוסף במצוינות של מקיף ה׳ דרכא.״ אמרה מנהלת בית הספר, הגב׳ דליה רחמים.

 

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות