הקורונה הצילה את אליצור אשקלון

משבר הקורונה פגע אנושות בשגרת החיים שלנו, כל התחומים נפגעו, חנויות נסגרות הרחובות ריקים, ומי שנפגע מאוד הוא תחום הספורט. בכל העולם עדיין לא יודעים כיצד להתמודד עם המשבר. אולם עד עתה , התקבלו כבר כמה החלטות משמעותיות. הראשונה שבהן היא כמובן, דחיית אליפות אירופה  יורו 2020  לשנה הבאה. גם כאן אצלנו, הקורונה נותנת את אותותיה, כאשר מבחינת אשקלון ההחלטה המשמעותית ביותר היא הקפאת היורדות של הליגה הלאומית בכדורסל. מה שאומר מבחינתה של אליצור איתו אשקלון שהיא תשחק עונה נוספת בליגת העל.

שחקניו של מתן חרוש, עברו עונה מלאת תהפוכות, עונה שהחלה בקול תרועה רמה עם שלושה ניצחונות ברצף, כאשר במשחק הרביעי השחקנים שמטו יתרון של 17 נקודות בדרך להפסד. באותו משחק נפצע גם אלירן חדד, שחזר אחרי חודש אבל לא הצליח לשחזר את יכולתו הטובה טרם הפציעה. במשך העונה סבלה העונה מפציעות רבות ביניהם של אריאל נבון שהגיע על מנת לשמש כרכז פותח ונפצע. גם סאגת הגבוה רוברט רותבארט’ שהגיע על תקן גבוה מוביל וכמעט ולא שיחק עקב פציעה וודאי לא הוסיפה שקט.

“משהו פשוט לא עבד, החיבור לא היה טוב, למרות שהיו הבלחות פה ושם, אבל עם הבלחות לא הולכים למכולת”

אשקלון מצאה את עצמה במשך משחקים רבים נלחמת על מקום בין שמונת הראשונות, בהדרכתו של המאמן רועי חגאי. אולם אט אט החלו להבין בקבוצה שהמצב הולך ומחריף. “משהו פשוט לא עבד, החיבור לא היה טוב, למרות שהיו הבלחות פה ושם, אבל עם הבלחות לא הולכים למכולת” סיפר היום מקורב לקבוצה. הקש ששבר את גב הגמל מבחינת ראשי הקבוצה היה התבוסה 75-52  לאליצור נתניה. לאחר התבוסה החליטו  אנשי הקבוצה, למרות ההכחשות לאחר המשחק, לפטר את המאמן, החלטה שהפכה לעובדה מוגמרת יומיים לאחר מכן. מחליפו מתן חרוש לא השכיל לייצר ניצחון, וחתום על שלושה הפסדים משלושה משחקים. בשורה התחתונה יש מי שטוען, שאליצור איתו אשקלון, למעשה קיבלה חב ל הצלה. “אשקלון חייבת להגיד תודה שהליגה הסתיימה”, טוען אוהד הקבוצה, וכתב הכדורסל של עיתון הארץ לשעבר אור גילרן. “הקבוצה לא נבנתה למאבקי תחתית, ולמרות שיש מי שלא יסכים איתי, אם העונה הייתה נמשכת הייתה סכנה אמיתית לירידת ליגה”.

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

נגישות